EN in English

2017. gada decembris

1. decembrī Ilze Šarkovska-Liepiņa piedalījās konferencē "Literatūra un reliģija: Simsons un Delīla, Boāss un Rute, Jāzeps un Potifara sieva: 3 pāri un 6 likteņi Bībelē, literatūrā, mākslā un kultūrā".

5. decembrī Sanita Reinsone piedalījās konferencē "Stāstnieks un kopiena. Ilgtermiņa un īstermiņa stratēģijas".

6. decembrī notika diskusiju forums vidusskolēniem un studentiem "Ko nozīmē būt zinātniekam?". Diskusiju grupu sadaļā piedalījās Sandis Laime, Aigars Lielbārdis un Ieva Tihovska.

6. decembrī semināru ciklā "Pētījuma poētika" ar priekšlasījumu uzstājās Dita Jonīte un Ieva Rodiņa.

8. decembrī notika izstādes "TEV IR PIENĀKUŠAS 1243 ZIŅAS. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze" atklāšana.

8. decembrī par iekļaušanu UNESCO programmas "Pasaules atmiņa" Latvijas nacionālajā reģistrā tika pasniegts sertifikāts Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtam.

9. decembrī Signei Raudivei piešķirta Kārļa Dziļlejas fonda prēmija.

13. decembrī notika LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta Zinātniskās padomes sēde, kurā tika izskatīti šādi jautājumi: 1. LU LFMI aktualitātes; 2. Valsts pētījumu programmas “Letonika” un LZP sadarbības projekta rezultāti (B. Kalnačs, A. Rožkalne); 3. LU LFMI izdevējdarbības plāns 2018. gadam; 4. LU LFMI Zinātniskās padomes sēžu grafiks 2018. gada 1. pusgadam; 5. Dažādi.

15. decembrī notika Emīlijas Dikinsones bilingvālās dzejas izlases "Āboliņš un bite" / One Clover, & a Bee" Kārļa Vērdiņa sastādījumā un atdzejā atvēršana.

18. decembrī Maijai Burimai un Ingunai Daukstei-Silasproģei tika pasniegti Latvijas Zinātņu akadēmijas locekļu diplomi.

21. decembrī Māras Grudules, Gundegas Grīnumas un Paula Daijas pētījumi saņēmuši Latvijas Zinātņu akadēmijas atzinību kā trīs 2017. gada nozīmīgākie sasniegumi Latvijas zinātnē.

Pēdējo reizi labots: 03.01.2018 11:07:09