EN in English

20. jūnijā Irinas Pupurs priekšlasījums

Aicinām uz viespētnieces no Ukrainas – literatūrzinātnieces Irinas Pupurs priekšlasījumu "Ukrainas Nacionālās Zinātņu akadēmijas Tarasa Ševčenko Literatūras institūts: vēsture, struktūra, pētījumi" klātienē LU LFMI Latviešu folkloras krātuves lasītavā pirmdien, 20. jūnijā plkst. 15.30.

Tarasa Ševčenko Literatūras institūts (http://www.ilnan.gov.ua) ir viena no vecākajām akadēmiskajām iestādēm Ukrainā. Vairāk nekā deviņdesmit gadu institūts ir bijusi vadošā pētniecības iestāde Ukrainā, tās galvenie mērķi: ukraiņu literatūras vēstures izpēte; mūsdienu literatūras procesa izpēte Ukrainā; tekstoloģija; salīdzināmā literatūrzinātne; ārzemju literatūras studijas; literatūras teorija un mūsdienu literatūras izpētes metodoloģija un citi. Institūtā ir deviņas nodaļas, bibliotēka un milzīgs manuskriptu arhīvs, tajā strādā apmēram 110 pētnieku.

Institūts dibināts kā Tarasa Ševčenko institūts 1926. gadā Harkovā. 1936. gadā tas pārcelts no PSRS Zinātņu akadēmijas Izglītības komisariāta Kijivā un pārdēvēts par Ševčenko Ukraiņu literatūras institūtu; par direktoru tika iecelts dzejnieks Pāvlo Tičina. Institūta vēsturē bijuši dažādi posmi, kas spilgti atspoguļo Ukrainas vēsturisko veidošanos. Par to, kā arī par institūta mūsdienu zinātnisko dzīvi pastāstīs LU LFMI viespētniece no Ukrainas – literatūrzinātniece Irina Pupurs. Irina ir Komparatīvistikas nodaļas pētniece un stāstīs arī par pētniecības projektiem savā nodaļā.

Aicinām arī iepazīties ar Irinas Pupurs publikācijām Google Scholar (meklēt: Iryna Pupurs).

Viespētnieces uzņemšanu nodrošina LR IZM un VIAA atbalsta stipendiju programma Ukrainas studentiem un pētniekiem.


LU LFMI turpina aktīvi piedalīties un koordinēt starptautisko #ScienceForUkraine kustību.

Pēdējo reizi labots: 15.06.2022 20:57:04