EN in English

Skandē Veidenbaumu! tiešsaistē

lasi.literatura.lvNo 7. septembra ikviens var piedalīties dzejas ieskaņošanas akcijā "Skandē Veidenbaumu!" no jebkuras vietas! To var izdarīt pavisam vienkārši, izvēloties kādu Veidenbauma dzejoli un veicot audioierakstu savā datorā vai mobilajā ierīcē akcijas vietnē https://lasi.literatura.lv.

Šajā vietnē būs iespēja sekot statistikai, lai noskaidrotu akcijas populārāko Eduarda Veidenbauma dzejoli, kā arī balsot par sev tīkamāko dzejas skandējumu. Tāpat iespējams apmeklēt arī īpaši šai akcijai veidoto audioierakstu kabīni, kas atrodas Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāvā, netālu no centrālās ieejas, un atklāta 1. septembrī.

Akciju organizē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI) ES ERAF finansētā projektā "Stiprinot zināšanu sabiedrību" (Nr. 1.1.1.1/16/A/040) ietvaros. Projekta mērķis ir izstrādāt virtuālu pētniecības un sabiedrības iesaistes laboratoriju un virtuālus informācijas analīzes rikus pētījumu veikšanai digitālajās humanitārajās zinātnēs, iesaistīt sabiedrību kopīgu zināšanu radīšanā un padarīt publiski brīvi pieejamu, ērti litojamu apjomīgu kultūras datu kopumu pētniecībi un vispārējai izziņai.

Akcijas sadarbības partneri: Latvijas Nacionālā bibliotēka. Finansiāli atbalsta arī Rīgas dome un Rakstnieku savienība.

Pēdējo reizi labots: 13.09.2017 10:35:45