EN in English

Aicinām uz koncertlekciju "Dziedi ar arhīvu" Siguldā!

2019. gada 20. martā plkst. 18.00 Siguldas Mākslu skolas "Baltais flīģelis" audzēkņi un pedagogi piedalīsies Latviešu folkloras krātuves projektā "Dziedi ar arhīvu".

Koncertā izskanēs dziesmas, kas atlasītas projektam "Dziedi ar arhīvu" un atrodamas vietnē http://dziedi.garamantas.lv. Tautasdziesmu apdares veidojuši gan skolas audzēkņi, gan pedagogi. Koncertlekcijā piedalīsies arī latviešu folkloras krātuves pētnieki, tai skaitā etnomuzikoloģe Dr. art. Ieva Tihovska, kura pastāstīs par izvēlētajām dziesmām, to ierakstīšanas procesu un teicējiem.

Koncertā izskanējušās aranžijas pēc tam tiks noguldītas Latviešu folkloras krātuves audio arhīvā un būs pieejamas vietnē http://dziedi.garamantas.lv.

Jau iepriekš vēstījām par Latviešu folkloras krātuves projekta "Dziedi ar arhīvu" atklāšanu, aicinot ikvienu iepazīties ar seniem tautas mūzikas ierakstiem vietnē http:// dziedi.garamantas.l v un piedāvāt savu versiju par kādu no izlases dziesmām. Akcija ilgs līdz 15. jūnijam. Tās mērķis ir aicināt sabiedrību iepazīt mūsu kultūras mantojumu un piešķirt tam jaunu un mūsdienīgu skanējumu.

Latviešu folkloras krātuve, kas darbojas jau 95 gadus, glabā senus un vērtīgus skaņu ierakstus. Tie vēl pilnīgāk nekā "klusējošās" notis atklāj Latvijas tradicionālās mūzikas vēsturisko skanējumu. Projekta "Dziedi ar arhīvu" mērķis ir aktualizēt šo mantojumu, aicinot klausīties senos ierakstus un iedziedāt vai iespēlēt no jauna, tādējādi papildinot arhīvu ar mūsdienu muzikālajām versijām.

Vietnē http://dziedi.garamantas.lv tiek piedāvāta dziesmu izlase, kura veidota satura, stila, ieskaņošanas vietu un valodu ziņā iespējami dažāda. Tajā iekļautas sadzīviskas un mitoloģiskas, jautras un žēlīgas tautasdziesmas un ziņģes latviešu, lībiešu, lietuviešu, baltkrievu, krievu un čigānu valodā. Izlasē pārstāvēti visi Latvijas reģioni, kā arī Sibīrijas un Baškīrijas latviešu ciemi. Senākie ieraksti tapuši 20. gadsimta 20.–30. gados, jaunākais – 21. gadsimta sākumā.

Akciju organizē LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts (LU LFMI) ES ERAF finansētā projektā "Stiprinot zināšanu sabiedrību" (Nr. 1.1.1.1/16/A/040) ietvaros sadarbībā ar Siguldas Mākslu skolus "Baltais flīģelis".

Pēdējo reizi labots: 18.03.2019 10:09:18