EN in English

Notiks Montai Kromai veltīta konference

23. maijā no plkst. 10.00 līdz 17.30 Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā norisināsies zinātniskā konference "Monta Kroma un padomju literatūra: modernisms, dzimte, aukstais karš". Konferencē ar referātiem piedalīsies arī LU LFMI pētnieki – Signe Raudive, Māra Vīksna, Artis Ostups un Kārlis Vērdiņš.

Dzejnieces Montas Kromas (1919–1994) simtgadei veltītā LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta organizētā zinātniskā konference aktualizē vairākas mūsdienu literatūrzinātnē nozīmīgas tēmas: femīno rakstību, modernismu latviešu literatūrā, padomju literatūras, aukstā kara un kolaboracionisma studijas.

Montas Kromas agrīnā daiļrade ir spilgts sociālistiskā reālisma literatūras paraugs, kura tēmas un formu noteica padomju ideoloģijas un estētikas prasības. Pārmaiņas viņas estētikā sākās ar literatūras studijām Maskavā, padarot Kromu par vienu no neparastākajām un radikālākajām padomju dzejniecēm.

Konferences programma un referātu kopsavilkumi pieejami ŠEIT.

Konference veidota kā sadarbības projekts starp LU LFMI un literatūras un filozofijas žurnālu Punctum, un ir iekļauta vērienīgā žurnāla organizētā festivāla programmā, kas veltīta Montas Kromas 100. jubilejas gadam.

Konferences norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Latvijas Mākslas akadēmija.

Konferences noslēgumā tiks atklāta Montas Kromas dzejas izlase, kuru publicēšanai sagatavojis apgāds Neputns.

Nākamajā dienā pēc konferences, 24. maijā, no plkst. 17.30 līdz 22.00 norisināsies kultūras programma "Montas nakts", kuras organizēšanā arī piedalījušies LU LFMI pārstāvji.

"Montas nakts" pasākumu programma apskatāma ŠEIT.

Pēdējo reizi labots: 21.05.2019 08:50:43