EN in English

Latviešu rakstnieki trimdā: Latviešu centra Minsterē dokumentu un fotogrāfiju pētniecība, atlase un digitalizācija

LU LFMI Literatūras nodaļas pētnieku grupa ir ieguvusi Baltijas – Vācijas augstskolu biroja finansiālu atbalstu digitālo humanitāro zinātņu projektam “Latviešu rakstnieki trimdā: Latviešu centra Minsterē dokumentu un fotogrāfiju pētniecība, atlase un digitalizācija”.

Projekta ietvaros jau šogad, laikā no 16. līdz 23. augustam, astoņi institūta pētnieki Latviešu centrā Minsterē, pirmkārt, nodarbosies ar digitalizējamā materiāla atlasi (Dr. Inguna Daukste-Silasproģe, Dr. Ieva E. Kalniņa, Dr. Māra Grudule, Dr. Eva Eglāja-Kristsone), otrkārt, ar atlasītā materiāla skenēšanu un fotografēšanu (Dr. Zita Kārkla, Mg. Ivars Šteinbergs), treškārt, ar digitalizējumu apstrādi un uzglabāšanas nodrošinājumu (Mg. Madara Eversone un Mg. Signe Raudive).

Latviešu Centrā Minsterē glabājas vērtīgi, Latvijas pētniekiem grūti pieejami dokumentāli materiāli. Tie saistīti ar latviešu rakstnieku dzīvi un darbību trimdā pēc Otrā pasaules kara - galvenokārt Vācijā, bet arī Francijā, t.sk. Jāņa Jaunsudrabiņa, Zentas Mauriņas, Konstantīna Raudives, Pētera Ērmaņa, Arnolda Apses, Ilonas Leimanes, Kārļa Ieviņa, Andrejs Pablo-Mierkalns, Indras Gubiņas, Kārļa Dziļlejas kolekcijas. Iegūtos materiālus paredzēts iekļaut tīmekļa vietnes www.literatura.lv digitālajā kolekcijā un saskaņā ar autortiesību likumu darīt tos pieejamus pētnieku un / vai plašākam interesentu lokam. Projekts noslēgsies ar publisku pasākumu – iepazīstināšanu ar tā gaitu un rezultātiem – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā šā gada septembrī.

Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja projektu finansiāli atbalsta Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests (DAAD) no Vācijas Ārlietu ministrijas piešķirtajiem līdzekļiem.


Pēdējo reizi labots: 08.07.2020 12:47:17